• Your cart is empty.

CIMA

Chartered Institute of Management Accountants / Інститут присяжних бухгалтерів по управлінському обліку Об’єднаного королівства Великобританії та Північної Ірландії) – це вибір тих, хто бачить себе фінансовим директором, управлінцем вищої ланки або керівником власного успішного бізнесу. 

На відміну від інших програм вона має виражений акцент на управлінські навики: розвиток бізнесу в цілому, координацію процесів на всіх рівнях, стратегічне планування.

Відмінною особливістю екзаменів CIMA є те, що більшість завдань – це сценарні кейси (case study). Від кандидатів вимагається не просто технічно дати відповідь на питання, а застосувати отримані знання в конкретній ситуації, компанії, галузі, описаних в кейсі.

З 2015 року навчальна програма CIMA включає 9 екзаменів (комп’ютерні тести по 9 предметах) та 3 сценарні кейси, а також 5 екзаменів самої сертифікації. Все на англійській мові.

 

//CIMA CERTIFICATE in Business Accounting /Сертифікат СІМА «Основи управління бізнесом»

Фундаментальний рівень – включає іспити з 5 предметів: основи управлінського обліку; основи фінансового обліку; основи бізнес-математики; основи економіки підприємства; основи етики, корпоративного управління та бізнес-права. Всі іспити цього рівня – це комп’ютеризовані іспити, котрі можна проходити в будь-який зручний час.

 

//Диплом CIMA Management Accounting/Операційний рівень – включає 3 іспити (комп)+Case Study:

E1 — Organizational management/Менеджмент організацій

F1 — Financial reporting and taxation/Фінансова звітність та оподаткування

P1 – Management Accounting/Управлінський облік (на російській)

Кейс на англійській мові.

 

//Диплом CIMA Advanced Diploma in Management Accounting/Управлінський рівень – включає 3 іспити(комп)+Case Study:

E2 – Project and relationship management/Проектний менеджмент і менеджмент взаємовідносин

Р2 – Advanced management accounting / Вищий управлінський облік (на російській)

F2 – Advanced financial reporting/Вища фінансові звітність

 

//Member of the Chartered Institute of Management Accountants /Стратегічний рівень

Статус ACMA (Associate Chartered Management Accountant) або FCMA (Fellow Chartered Management Accountant) в залежності від досвіду роботи) –комп’ютеризовані 3 іспити+Case Study

E3 – Strategic management / Стратегічний менеджмент

P3 – Risk management/Ризик-менеджмент

F3 – Financial strategy/Стратегічне фінансове управління

При цьому є можливість здати 2 комплексні екзамени на російській мові (P1, P2) і отримати Диплом CIMA «Управління ефективністю бізнесу» (дипломантам присвоюється ступінь DipPM (Russian)). Диплом CIMA (Rus) дає звільнення від ряду екзаменів, якщо кандидат забажає продовжити навчання на англійській мові.

Ті, хто здав Р1 и Р2 та отримав сертифікат CIMA «Управління ефективністю бізнесу» на російській мові для отримання професійного сертифікату  CIMA на англійскій мові необхідно здати 8 екзаменів (Е1, Е2, Е3, Р3, F1, F2, F3, T4 ) від решти 7 екзаменів: С01, С02, С03, С04, С05, Р1, Р2 вони звільняються.

Якщо учасник раніше здавав ACCA DipIFR (rus), він також звільняється від екзамену F1.

Звільнення від С01-С05, P1-P2 не оплачуються, але за F1 потрібно заплатити внесок (exemption fee).

Власники сертифікату CIMA можуть розраховувати не тільки на ріст у кар’єрі, але і на якісні зміни в роботі, як спеціаліста, так і компанії в цілому – курс навчання дає багато новаторських інструментів  і ефективних рішень, необхідних для управління бізнесом.

Сертифікований інститут спеціалістів по управлінському обліку – визнана на міжнародному рівні організація, яка спеціалізується на розвитку теорії і практики управлінського обліку.

Для кого:

  • для фінансових спеціалістів, які розвивають свою карєру в області управлінського обліку та звітності, бюджетування і планування, управління фінансуванням компаній, а також тим спеціалістам, чия робота пов’язана з фінансовим аналізом діяльності компанії;
  • може бути також цікава менеджерам інших функціональних підрозділів, які беруть участь у прийнятті управлінських рішень, пов’язаних з інвестиціями, плануванням та реалізацією проектів, контролем над бюджетами і т.д.

Детальніше:

http://www.uced.com.ua/cima-2016

http://www.cimaglobal.com/

Роздрукувати цю статтю Роздрукувати цю статтю

Коментарів немає

Залишити відгук

Пошук