• Your cart is empty.

10 порад від кращих CFO світу

CFO or Chief financial officer text on black block

Ким ти маєш бути, що ти маєш знати, та, що ти маєш робити, щоб досягти найвищих ешелонів фінансової професії?

Опитування FTSE 100 CFO, Fortune 500 CFO та провідних лідерів публічної практики у книжці «Досягти вершин у фінансах» (Reach the Top in Finance: The Ambitious Accountant’s Guide Career Success), а також у статті Саллі Персі для журналу Reporting (EY).

Всі керівники мають своє унікальне бачення, що означає бути лідером у фінансах, але є спільне бачення, зібране у 10 порад.

Незважаючи на твої особисті амбіції, ти можеш посилити свої перспективи кар’єрного росту слідуючи цим 10 порадам від одних із найуспішніших фінансових лідерів світу:

1/ ПОСТІЙНО НАВЧАЙСЯ

Навчання не буває забагато, тому багато читай, щоб розширювати свій кругозір. Слідкуй за тим, що відбувається у твоєму бізнесі та в галузі, а також, як розвиваються бізнеси твоїх конкурентів та галузі, в яких знаходяться твої покупці та постачальники. Це допоможе тобі при формуванні стратегії.

 

2/ ІНВЕСТУЙ У СВІЙ РОЗВИТОК

Ніхто не стає CFO, поки не кине виклик самому собі. Роби крок за межу зони свого комфорту, відвідуючи конференції щодо новітній технологій, через волонтерство для міжфункціональних проектів та виконання нефінансових ролей, щоб отримати цінний досвід.

 

3/ НАВЧИСЬ ВПЛИВАТИ

CEO може бути обличчям компанії, а CFO є у більшості організацій потужною силою за кулісами. Це твоя робота допомагати бізнесу стабільно рости. Тобі потрібно знати, як впливати на учасників бізнесу, які є поза твоїм прямим підпорядкуванням. Мова йде про відносини з колегами з інших підрозділів та завоювання поваги у Правління.

 

4/ ВИКОРИСТОВУЙ СВОЇ ТЕХНІЧНІ ЗНАННЯ

M&A та казначейство є чи не найбільш ефектними ролями у фінансах, але якщо ти хочеш одного дня стати CFO, досвід у корпоративній звітності напевне буде чи не найкориснішим для твоєї кар’єри у довгостроковій перспективі. Він підтверджуватиме твоє розуміння  звітності та вміння ефективно інтерпретувати стандарти обліку.

 

5/ ОПАНУЙ ТЕХНОЛОГІЇ

Завдяки таким технологіям як блокчейн, фінансові функції стануть більш ефективними та забезпечуватимуть більш надійну інформацію у майбутньому. В той же час, досягнення в роботизації процесів, аналізі даних та штучному інтелекті  означатиме, що CFO знатимуть більше про свою організацію, ніж коли-небудь раніше. Амбіційні професіонали у фінансах повинні вимагати у своїх аудиторів пояснити, як ті можуть перевірити дані, щоб виділити важливі тренди чи нетипові коливання.

 

6/ БУДЬ ДРУГОМ-КРИТИКОМ ДЛЯ СВОГО БІЗНЕСУ

Щоб бути справжнім партнером для CEO, CFO повинен бути впевненим у своїй публічній підтримці та у вимогливому ставленні у приватних розмовах. Це можливо лише, якщо CFO розуміє комерційні рушії бізнесу та має довіру зі сторони CEO.

 

7/ ТУРБУЙСЯ ПРО СВОЮ КОМАНДУ

CFO повинен бути однозначним лідером, щоб показати правлінню, що він знає, як набирати команду, мотивувати та розвивати найкращі кадри. Твої люди повинні здобувати нові навики та мати свіжий погляд. Наприклад, відправляй їх практикуватись на інші ділянки бізнесу.

 

8/ ТРИМАЙ ЗВ’ЯЗОК З РЕКРУТЕРАМИ

Ти можеш не шукати роботу у конкретний момент часу, але, завжди підтримуй зв’язок з тими, хто може допомогти тобі у майбутньому. Вони можуть відкрити для тебе можливості, про які ти ще не думав.

 

9/ НЕ ГОНИСЬ ЗА ПРИМАРНИМИ НАГОРОДАМИ

Організація, в якій ти працюєш, досвід, який ти отримуєш, є більш важливими, ніж помпезні визнання. Використай перші 10 років своєї кар’єри, щоб отримати колосальний досвід, що допоможе тобі піднятись у майбутньому.

 

10/ ЗВ’ЯЗКИ, ЗВ’ЯЗКИ, ЗВ’ЯЗКИ (NETWORK)

На щастя, приналежність до професійної спільноти це більше, ніж спільне поїдання канапе у багатолюдних місцях. Це перш за все обіди з колегами, підтримання відносин з колишніми колегами, відвідування конференцій галузі та професійних подій. Чим більше ти на виду, тим більш імовірно, що тебе помітять.

Джерело: Журнал Reporting (ey.com)

Роздрукувати цю статтю Роздрукувати цю статтю

Tags: ,

Коментарів немає

Залишити відгук

Пошук