• Your cart is empty.

Англійська для бізнесу. Секрети успішного вивчення.

Корисні рекомендації та ресурси для тих, хто хоче вивчити англійську для работи від Анни Герун для проекту WOMO

Study_English

Анна Герун є академічним директором Освітнього Кембриджського центру WinWin і викладає англійську вже більше шести років.

«Дуже часто стикаюся з ситуацією, коли людині потрібна бізнес-англійська, швидше за все, для роботи, але у неї саме поняття викликає повний жах. Що таке ділова англійська? Це ті мовні звороти, якими ми користуємося в роботі. Іноді це дуже вузькі поняття , іноді загальноприйняті, але використовуються вони найчастіше в телефонних розмовах, презентаціях, листуванні, при підписанні договорів і т. д., і звідси ми можемо виділити усну ділову англійську та письмову.»

 

Усна ділова англійська

Це про те, як розуміти, про що говорить твій індійський або американський колега, і як відповісти йому так, щоб не довелося повторювати. Найкраще навички англійської розвиваються, коли ми слухаємо і говоримо. Для цього я знайшла кілька цікавих методів:

Серіали та короткі відео на англійській

Я не рекомендую дивитися фільми — ви перевантажуєте і продуктивність засвоєння лексики зникає. А серіали якраз підійдуть. Часто запитують: з субтитрами чи без? В ідеалі потрібно дивитися один раз на англійській, другий раз з англійськими субтитрами, третій — без субтитрів знову. Якщо у вас вистачить терпіння! Якщо терпіння немає, дивимося один раз з субтитрами, але тільки з англійськими. Якщо ви дивитеся з російськими, ви витрачаєте свій час даремно. Мозок на картинці обирає те, що йому легше, і саме мовлення вже не сприймає.

Рекомендую звернути увагу на ось ці серіали:

 • Серіал Trust Me про рекламне агентство таких різних і таких чудових партнерів, які в ньому працюють.
 • Серіал «Безумці» (Mad Men) — це все-таки чотири рекордні премії «Еммі» поспіль в категорії «Кращий драматичний серіал».
 • Серіал «Західне крило» (The West Wing) про роботу видуманої адміністрації президента США від парії демократів Джосая Бартлета, якого зіграв Мартін Шин. НА рахунку серіалу два «Золотих глобуси» та 26 премій «Еммі», в тому числі в номінації «Кращий драматичний серіал».
 • Серіал «Мільярди» (Billions) — про бізнес і про те, як не потрібно його вести.
 • Серіал «Форс-мажори» (Suits) — чарівні адвокати та їх бездоганна ділова англійська.
 • Серіал «Офіс» (The Office) — це знята тремтячою камерою пародія на життя сучасного офісу в жанрі реаліті-шоу про життя співробітників компанії з постачання паперу Dunder Mifflin.
 • Серіал «Новини» (The Newsroom) — американський драматичний телесеріал про роботу відділу новин видуманого кабельного телеканалу.
 • Серіал «Картковий будинок» (House of Cards) — один з найулюбленіших серіалів, багато в чому завдяки сильній і стильній Робін Райт.
 • BBC English. Starting Business English — для початківців саме те, що треба.

Телевізійне шоу

Чим корисні серіали і шоу? Це жива мова і лексика, ви будете розвивати свої навички сприйняття англійської на слух. Будь-який з цих телепродуктів орієнтований на міжнародний ринок і мова в них більш доступна, ніж в літературній англійській. Більше того, діалоги, подібні ситуацій, які виникають у вас на роботі, запам’ятовуються набагато швидше.

 • Реаліті-шоу The Apprentice, в якому учасники змагаються в бізнес-ідеях, щоб отримати фінансування своїх проектів.
 • Шоу Рікі Джервейса (Ricky Gervais), англійського коміка, режисера, актора та просто привабливого чоловіка — це і корисно, і дуже весело.

Підкасти та інтернет-ресурси

 • Listen to English — Learn English  — збірник різних підкастів. Кожен запис підкріплений текстом, дуже зручно для вивчення.
 • Learn English British Council — мабуть, багатьом знайомий ресурс, але, як і раніше, актуальний.
 • Twominute English — це мій найулюбленіший сайт. Короткі відео, які завжди цікаві, плюс вони доступні для будь-якого рівня.

Спілкування з носіями мови

Якщо ви не можете з’їздити в Англію чи США, то можете скористатися розмовними клубами, які пропонують багато шкіл мов. Розмовні клуби дуже ефективні, вони допомагають подолати бар’єр і забути про те, що ви говорите з помилками.
Якщо повернутися в онлайн, то є цілі програми для пошуку носіїв мови:

 • Easy Language Exhange —  ви навчаєте людину вашій мові, а вона вас англійській.
 • Talk and Learn —  можливість зробити відеочати, плюс велика різноманітні уроки.
 • Conversation Exchange — є можливість спілкуватись через відеочати, але також можна вести і переписку, в тому числі ділову.

Письмова ділова англійська

Безліч українських компаній зараз ведуть переписку з міжнародними компаніями. І як показує досвід, тут у людей виникає ряд труднощів — як привітатись, як красиво натякнути, що та сторона не права, як чемно запитати, чому відправка була ще зроблена і т.д. Як цьому навчитися? По-перше, потрібно вивчити культуру тієї країни, з якої ви працюєте. Розуміти хоч трохи ментальність і традиції — це дуже важливо, це прояв поваги. По-друге, щоб добре писати, треба добре читати. Крім книг в оригіналі і періодичних видань, варто звернути увагу на такі інтернет-ресурси:

 • LinkedIn — найбільш простий та, мабуть, багатьом відомий ресурс з пошуку роботи. Тут є спільноти в тій чи іншій сфері бізнесу. Люди пишуть статті, обговорюють ту чи іншу ситуацію. Я завжди користуюся мобільним додатком, дуже зручно.
 • Fluentu — зібрана корисна інформація на будь-який смак.
 • Блог Тіма Ферріса — письменника, спікера та інвестора — мабуть, мій найулюбленіший.
 • Meetup —  дуже рекомендую! Ви можете як приєднатись, так і організувати самостійно зустріч з іноземцями.

Залишається відкритим питання: кому писати, щоб потренуватись? Зазвичай на ресурсах, де можна знайти носія для розмови, є і багато можливостей для переписки. В нашому центрі Win-Win є послуга WinLetter — ми ведемо ділову переписку зі студентами, виправляючи в окремому файлі їх помилки, відповідаючи як колега.

Маленькі тонкощі

До основних рекомендацій хочу додати кілька підказок:

 • Налаштуйте ваш телефон і ваші соцмережі на англійську. У звичайних налаштуваннях та функціях соцмереж є безліч слів для бізнес англійської.
 • Ведіть свій власний блог англійською.
 • Грайте в ігри на англійській — кросворди, Монополія з друзями і навіть Мафія-клуб вже є англійською.
 • Не вчіть багато і відразу. Вивчайте по-трошки, але регулярно.

 

Успіху і терпіння!

 

Ресурс: WOMO — МАМА В ДЕЛЕ

Роздрукувати цю статтю Роздрукувати цю статтю
Editor's choice

Tags: ,

Коментарів немає

Залишити відгук

Пошук