• Your cart is empty.

BDO виключили з Реєстру аудиторських фірм

НБУ на своєму сайті повідомив про виключення міжнародної аудиторської фірми БДО (BDO) з Реєстру аудиторських фірм, які мають право на проведення аудиторських перевірок банків. За результатами аудиту фінансової звітності банків 2014 та 2015 років у НБУ були питання щодо неналежного виконання фірмою своїх обов’язків як аудитора.

В результаті аналізу аудиторських висновків, регулятор виявив факти, що свідчать про підтвердження ТОВ «БДО» недостовірної інформації, що міститься в річній фінансовій звітності банків за 2015 рік. Деталі щодо недостовірної інформації НБУ не повідомляє.

У 2015 році БДО проводила аудит наступних банків:

БАНК КРЕДИТ ДНІПРО
ДІАМАНТБАНК
БАНК ІНВЕСТИЦІЙ ТА ЗАОЩАДЖЕНЬ
ФОРТУНА-БАНК
ТАСКОМБАНК
АРКАДА
ГЛОБУС
ПОЛТАВА — БАНК
КОМІНВЕСТБАНК
ПЕТРОКОММЕРЦ-УКРАЇНА
АПЕКС-БАНК
СІЧ
ЮНІСОН
ОКСІ БАНК
ЦЕНТР

Цим банкам прийдеться шукати іншого аудитора. Петрокомерцбанк та Юнісон визнані неплатоспроможними.

Крім того, у порушення вимог ст. 70 Закону України «Про банки і банківську діяльність «ТОВ «БДО» не повідомила письмово НБУ про виявлені під час проведення аудиту та надання інших аудиторських послуг викривлення показників фінансової звітності, порушення та недоліки в роботі банку, що можуть призвести до його неплатоспроможності, у т. ч. значних втрат регулятивного капіталу.

«Звітність банків має бути реальним джерелом інформації для всіх його стейкхолдерів. І аудиторські фірми відіграють важливу роль у цьому процесі – їхні звіти мають бути підтвердженням достовірності даних, – зазначила заступник Голови Національного банку Катерина Рожкова. – Крім цього прикрого випадку, в 2016 році ми бачимо значний прогрес у роботі аудиторів. Це стосується більш професійних висновків щодо звітності, інформування про виявлені проблеми тощо».

Аудитори БДО перевіряли річну фінансову звітність 2014 року таких банків:

БАНК КРЕДИТ ДНІПРО
УКРАЇНСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ БАНК
БАНК ІНВЕСТИЦІЙ ТА ЗАОЩАДЖЕНЬ
МІЖНАРОДНИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК
АВАНТ-БАНК
ЕКСПРЕС-БАНК
ПЕТРОКОММЕРЦ-УКРАЇНА
АПЕКС-БАНК
ОКСІ БАНК
ЦЕНТР

Нагадаємо, аудиторська фірма БДО була лідером на ринку аудиторських послуг банкам, перевіривши річну фінансову звітність 15 банків, її частка на ринку була 12,7%. Друге місце — аудиторська фірма Аудит-сервіс — 13 банків / 11%, третє — KPMG — 9 банків/7,6%.

Читайте Аудитори банків.

Роздрукувати цю статтю Роздрукувати цю статтю

Tags: ,

Коментарів немає

Залишити відгук

Пошук