• Your cart is empty.

Плата американських банків за кризу 2008

Credit Suisse погодились на виплату 5.3 млрд. дол. США владі Сполучених Штатів за звинуваченням у введенні в оману інвесторів житлової іпотеки, забезпеченої цінними паперами, які банк продав напередодні фінансової кризи 2008 року. Банк погодився з твердженням, що знав про те, що такі інвестиції приречені на провал.

Як повідомляє Reuters, влада США також судиться з Barclays та двома колишніми керівниками по схожих звинуваченнях. Barclays говорить, що буде рішуче захищатись по даній справі.

Інціатива знайти та наказати відповідальних за фінансову кризу 2008 була висунута у 2012 року Президентом Бараком Обамою. Уолл-стріт має відповісти за неправомірні дії при продажі цінних паперів, які сприяли найгіршій економічній кризі з часів Великої депресії.

Найбільші банки США, в тому числі, JPMorgan Chase & Co та Bank of America Corp вже виплатили близько 46 млрд. дол. США у відповідь на подібні звинувачення, які зокрема стосувались якості кредитного портфелю, який було сформовано та продано, коли позичальники не могли виплачувати борг, а вартість самої нерухомості різко знизилась.

Врегулювання питання виплати буде останнім за адміністрації Барака Обами. Відкритими залишаються справи з Royal Bank of Scotland, Wells Fargo & Co, UBS Group AG та HSBC.


Credit Suisse виплатить 2.48 млрд. дол.США. штрафних та надасть 2.8 млрд. дол.США позичальникам у вигляді прощення боргу та фінансування для будівництва доступного житла. Банк радий, як дане питання вирішено.


Угода була оголошена на наступний день після того, як Deutsche Bank погодилися на виплату 7,2 млрд. дол.США за продаж токсичних іпотечних цінних паперів (теж розділено на виплату, прощення боргу позичальникам та фінансування).

 

 

 

Джерело: Reuters

Роздрукувати цю статтю Роздрукувати цю статтю

Tags: ,

Коментарів немає

Залишити відгук

Пошук