• Your cart is empty.

Приватбанк проігнорував черговий платіж по євробондах

Приватбанк проігнорував виплату 23/02/2017р. в сумі 40 млн.дол. США в рамках погашення єврооблігацій на 200 млн. дол. США з терміном обігу до січня 2018 року.

Як повідомляє Interfax, згідно з повідомленням компанії-емітента цінних паперів UK SPV Credit Finance plc (UK) на веб-сайті Лондонської фондової біржі (LSE) банк не здійснив їй кошти. Таким чином, власники цінних паперів не отримають кошти.

Коментарі по даному питанні може дати лише довіритель (трасті) з цінних паперів, компанія Deutsche Trustee Company Limited.


 

Як повідомлялося, в рамках націоналізації Приватбанку його зобов’язання перед спеціально створеною британською компанією (SPV*) — емітентом єврооблігацій — підлягали процедурі bail-in і були обміняні на акції додаткової емісії банку.

Всі акції Приватбанку були продані державі за 1 грн.

Йдеться про три випусках єврооблігацій:

  • на 175 млн. дол. США за ставкою 10,875% з погашенням 28/02/2018 р.
  • на 200 млн. дол. США за ставкою 10,25% з погашенням 23/01/2018 р., з яких 40 млн. дол. США було погашено в серпні 2016 року, а також
  • на 220 млн. дол. США за ставкою 11% (облігації субординованого боргу) з погашенням у 2021 році.

Єврооблігації з погашенням в 2021 році були емітовані через ICBC Standard Bank Plc (Великобританія), однак під час їх реструктуризації цей борг був переоформлений на UK SPV Credit Finance plc. Після націоналізації Приватбанку, компанія-емітент цінних паперів залишилася в його власності.

Умови емісії єврооблігацій з погашенням в 2018 році припускають, що в разі визнання банку неплатоспроможним він переходить під управління ФГВФО. Фонд призначає в банк тимчасового адміністратора, уповноваженого на будь-які дії для відновлення платоспроможності банку.

Тримачі євробондів Приватбанку, що володіють різними випусками цінних паперів на загальну суму понад 120 млн. дол.США, в кінці грудня 2016 року об’єдналися в спеціальний комітет для спільного захисту своїх прав та інтересів. До комітету входять п’ять фондів, в тому числі британські, американські і швейцарські.

Тримачі мають намір оскаржити в Лондонському міжнародному арбітражному суді (London Court of International Arbitration) примусовий обмін їх цінних паперів на акції додаткової емісії банку, і таким чином, розраховують отримати в якості компенсації своїх інвестицій іноземні активи банку.


 

*SPV — special purpose vehicle

Роздрукувати цю статтю Роздрукувати цю статтю
Коментарів немає

Залишити відгук

Пошук