• Your cart is empty.

Як стати банкіром? Навчання та кар’єра

За останні 10 років багато чого змінилось у ролі банкіра для економіки країни. Є банкіри, репутація яких була заплямована, чи такі, які втомившись, пішли з банківської справи надовго, а то і зовсім.

Як би слід не залишало за собою минуле, банки та банкіри будуть виконувати свою важливу роль. Їх значення не варто недооцінювати. Задачі та інструменти банкінгу будуть змінюватись відповідно до потреб населення та економіки.


У фінансовому секторі працюють персональні, комерційні та інвестиційні банкіри. Роль та відповідальність цих банкірів можуть відрізнятись, але всі вони надають послуги своїм клієнтам.

Персональні банкіри працюють безпосередньо з клієнтами фізичними особами, комерційні банкіри обслуговують бізнес (юридичних осіб); інвестиційні банкіри налагоджують зв’язок між фінансистами та потенційними інвестиційними проектами. Така робота зазвичай супроводжується понаднормовими робочими годинами та подорожами, особливо, це стосується інвестиційних банкірів.

Вимоги до освіти банкірів

Освіта: вища

Спеціальність: фінанси, бізнес адміністрування, бухгалтерський облік, економіка

Сертифікати: залежно від рівня досвіду; добровільна сертифікація

Досвід: 0-5 років; програми навчання зазвичай вимагаються та надаються самим роботодавцем.

Компетенції: математика, обслуговування клієнтів; знання ділової усної та письмової комунікації, знання MS Office (Excel, Access, Word, Power Point, Outlook), інших програмних комплексів; вміння мислити; здатність працювати в умовах мультизадачності; уважність до деталей і т.д.

Що необхідно, щоб стати банкіром?

  1. Диплом про вищу освіту
  2. Практика в ролі інтерна.

Вибір банку для практики залежить від цілей, які ви собі поставили. Для чого потрібна практика? Практика в банку необхідна для розуміння, чим займається банк, конкретний департамент і працівник на конкретному виді посади.

  1. Програма навчання для інвестиційного банкіра.

Такі програми зазвичай організовуються інвестиційними банками (західна практика) для розуміння стратегій інвестування, відносин з клієнтами та банківських продуктів/послуг.

  1. Сертифікат. Типовим є CFA – Chartered Financial Analyst. Для отримання сертифікату, необхідно мати диплом бакалавра та 4 роки досвіду роботу у даній сфері, а також необхідно здати 3 екзамени. Екзамени вимагають інтенсивного навчання протягом сотень годин самопідготовки по предметах економіка, бухгалтерський облік, корпоративні фінанси, оцінка активів, та управління портфелем інвестицій.
  2. Master of Business Administration / МВА

МВА є важливим для топових позицій. Вважається, що власники дипломів мають відповідні знання у вищому банкінгу та фінансових концепціях, так само як в економіці та фінансовому регулюванні. Окремі програми включають навчанню таких навичок як відслідковування ринку, вивчення трендів, та прийняття інвестиційних рішень.

Детальніше по школах та їхніх програмах, читайте на study.com.

 

Роздрукувати цю статтю Роздрукувати цю статтю

Tags:

Коментарів немає

Залишити відгук

Пошук