• Your cart is empty.

Директива ЄС про платіжні системи 2 / PSD2 /

EuropaflaggeДиректива PSD2 вступила в силу в ЄС у січні 2016 року та має бути впроваджена країнами-членами ЄС протягом 2 років (до 01/01/2018).

Директива є революційною, оскільки з одного боку, дає зелене світло фінтех-стартапам, з іншого є викликом для банків.

 

 

PSD2 говорить про визнання власником рахунків і даних, які до них відносяться, кінцевого клієнта (традиційно, банк був таким власником рахунків та даних).

Директива зобов’язує провайдерів фінансових послуг в ЄС надавати уповноваженій клієнтом особі безкоштовний доступ до рахунків цього клієнта з метою отримання інформації та здійснення платежів. Має бути лише згода власника рахунку.

Деталі та інструкції щодо застосування нових норм ще не до кінця вияснені, оскільки їх розробка ще не завершена. Відповідальним органом по даній директиві та поясненнях до її застосування є EBA (European Business Authority).

Найбільше дискусій по питаннях стандартів ідентифікації клієнта та забезпечення захищеного зв’язку. Для даного розділу директиви встановлені свої строки – не раніше 2019 року.

Відкриті питання щодо того, хто буде встановлювати стандарти АРІ, які лежать в основі PSD2. Чи це також буде EBA?

Рішенням цього питання може бути вивчення досвіду ініціативних груп, які працюють на національному рівні, наприклад, Open Banking Working Group (OBWG), Великобританія.

Дана директива не є загрозою для банків, як ті будуть змінюватимуть свої бізнес-моделі (банк як платформа і банк забезпечує доступ через відкриті АРІ). Тобто, банки можуть самі будувати фінтех-компанії, купляти або кооперуватись.

Банки, які обрали напрям digital, почали розробляти власні АРІ-стратегії, окремі навіть створили підрозділи відкритих АРІ. Банки повинні почати діяти як фінтех-стартапи.


 

Завантажити Директиву PSD2 (на анг. мові).


Джерело: paymentcouncil.rueur-lex.europa.eu

Роздрукувати цю статтю Роздрукувати цю статтю
Коментарів немає

Залишити відгук

Пошук