• Your cart is empty.

Кредити дочірнім підприємствам згідно МСФЗ 9

Ефект від кредитів дочірнім підприємствам матиме значний вплив на прибутки та збитки підприємств на рівні консолідованої фінансової звітності.

Зазвичай, кредити всередині групи надаються з метою стимулювати бізнес та ефективно використати наявні у групи ресурси.

Подвійний ефект першого дня на прибутки та збитки при видачі кредитів всередині групи:

  1. різниця першого дня: якщо кредит дочірньому підприємству видається під 0% або ставку нижчу за ринкову, кошти, які підприємство видає, порівняно з коштами, які отримає при погашенні кредиту, є різними. Ця різниця виникає у зв’язку з тим, що сума заборгованості позичальника має бути продисконтована по ринковій ставці. Ця різниця має бути капіталізована до вартості інвестиції в дочірнє підприємство.  
  2. визнання на дату видачі резервів за даним кредитом: видаючи кредит, материнстке підриємство має оцінити ризики по дочірньому підприємству та визнати резерви. Якщо кредитний ризик значно погіршується, материнському підприємству прийдеться оцінити збитки, які можуть виникнути протягом всього життя кредиту (lifetime expected losses).

Більше про те, чому IFRS 9 мати значний вплив на корпоративний сектор, а не лише на фінансовий сектор, у відео-презентації експертів глобального офісу PwC.

Роздрукувати цю статтю Роздрукувати цю статтю

Tags:

Коментарів немає

Залишити відгук

Пошук